Firmamız, 1993 yılın da HERMETİC Soğutma ve Klima San. Alattin VARLI adı altında soğutma sektöründe hizmet vermeye başlamıştır. 2001 yılın da kurumsallaşarak KLİTERM Isıtma, Soğutma ve Klima Sanayi İç ve Dış Ticaret Pazarlama Limitet Şirketi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

2005 yılında firmamızın iştiraki ile BOZKAN KLİMA adı altında havalandırma kanalı imalatına başlanmıştır. 2009 yılında yine firmamızın iştiraki ile İSTANBUL BACA adı altında, İGDAŞ ve İBB İtfaiye daire başkanlığı yetkili firması olarak baca ve yağlı kanal temizleme hizmeti verilmeye başlanmıştır.

Firmamız endüstriyel ve konfor amaçlı tesis edilmiş olan plastik, kauçuk, tekstil, matbaa, metal işleme, beton santralleri, kimyasal tesisler,ilaç sanayi, bankalar, mağaza zincirleri gibi sanayinin bir çok farklı alanında soğutma, klima ve havalandırma sistemlerinin imalatı ve bu sistemlerle koordineli çalışan mekanik tesisat ve ekipmanlarının, koruyucu periyodik bakım, arıza, mekanik revizyon ve servis hizmetlerini devam ettirmektedir.

“IHedefimiz, deneyimimizle birlikte uzmanlık gerektiren teknik hizmeti, kalifiye teknik personel ile kurumsal kimlik bilinci içerisinde zamanın da ve kesintisiz olarak sağlamaktır..”